Neutralios spalvos ir natūralios medžiagos
Nors ryškūs ir raštuoti tapetai, įrengiant būstą, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip puikus pasirinkimas pademonstruoti savininko skonį, asmenybę ir gyvenimo būdą, tačiau tai yra viena iš interjero detalių, labiausiai reaguojančių į besikeičiančias stiliaus tendencijas. Kadangi sienos ir jų spalvų gama vaidina kone svarbiausią vaidmenį kuriant bendrą namų pojūtį, rekomenduojama rinktis neutralius tonus (skandinaviško minimalistinio stiliaus dominuojanti balta spalva nėra vienintelis teisingas pasirinkimas – gerai derės ir bet koks šviesus pastelinis atspalvis), prašmatnumui sukurti naudokite tik interjero aksesuarus ir dekorus (jei toks noras laikui bėgant atsiras, juos taip pat bus lengviau pakeisti ir atgaivinti kasdienį gyvenimą bei interjerą). Be to, perdažyti sienas yra nepalyginamai lengviau nei perklijuoti tapetus, o naudojant šiuolaikines technologijas galima pasiekti tokį patį vizualinį efektą.
Minimalizmas ir kokybės akcentavimas
Dalykas, kurį galima pritaikyti bet kokio dizaino ir išplanavimo namams, – detalių gausa nesuteikia grožio nė vienai patalpai, be to, lengvas chaosas ilgalaikėje perspektyvoje tikrai nesuteiks harmonijos būstui ir jo gyventojams. Svarbu prisiminti, kad ir interjere galioja iš senų senovės atėjusi taisyklė – mažiau yra daugiau. Taigi, apstatant būstą minimalistiniu stiliumi ir naudojant tik kokybiškas medžiagas, buvimas jame bus ne tik maloniai atpalaiduojantis ir raminantis, bet ir interjeras atlaikys laiko išbandymą bei neatsibos, tikėtina, net kelioms gyventojų kartoms.
Įmontuotos lentynos ir dideli veidrodžiai
Įmontuojamus baldus būste rekomenduojama rinktis ir praktiniais tikslais, ir norint mėgautis jų tvarumu. Dėl montavimo specifikos neįmanoma išsiskirti ypač moderniais ar ekscentriškais dizainais, taip iš esmės įkūnijant minimalizmo filosofiją. Be to, įmontuotos spintos ne tik sutaupys vietos patalpoje, bet ir išsaugos švaros bei judėjimo laisvės pojūtį, apstatymui ir dizainui suteiks neutralumo. Tuo tarpu dideli veidrodžiai, pritvirtinti prie sienų, pakabinti koridoriuje ar virš židinio, tarnaus kaip įdomus, bet nepastebimas dizaino elementas, tuo pačiu atspindėdami šviesą ir padarydami mažus kambarius vizualiai erdvesnius ir šviesesnius. Rinkitės veidrodį su keičiamu rėmu – taip vėliau bus galima atgaivinti interjerą ir sukurti jame pakeitimus su minimaliomis investicijomis.
Meno kūriniai
Naudojant interjero aksesuarus galima pagyvinti net neutraliausią erdvę, o viena neabejotinai efektyviausių dekoravimo technikų yra meno kūrinių įtraukimas į interjerą. Menas, kad sužavėtų ir būsto gyventojus, ir svečius, nebūtinai turi būti brangus, be to, jis puikiai įrodo savininko skonį ir vertybes, taip pat nuostabiai atgaivina patalpą. Šiais laikais yra daugybė galimybių patinkančius meno kūrinius įsigyti net ir už labai prieinamą kainą, todėl supratus, kad vienas iš jų nebedžiugina akių ir yra šiek tiek atsibodęs, galima lengvai ir greitai pakeisti kitu, tuo pačiu pakeičiant net bendrą patalpos atmosferą.
Ribų sujungimas
Niekas neįkūnija tvarumo geriau nei skirtingų laikotarpių ar net epochų derinimas vienoje gyvenamojoje patalpoje, todėl renkantis idealų interjerą tikrai rekomenduojama atsižvelgti į tokį požiūrį. Derinant skirtingų laikotarpių tendencijas vienoje patalpoje tampa sunku nustatyti, kada kuriamas interjeras, todėl jo senėjimas ar išėjimas iš mados yra beveik neįmanomas. Nebijokite derinti seno ir naujo – senovinis baldas po šiuolaikinio meno kūriniu arba senas kilimas priešais modernią sofą sukurs tikro šiuolaikiškumo pojūtį ir atrodys nuostabiai.