Naudokitės kambario centru
Dizaineriai rekomenduoja ne pastatyti baldus palei sienas, kaip kažkada buvo daroma su masyviomis sovietinėmis sekcijomis, bet saugiai įsisavinti centrinę erdvių patalpų dalį. Pavyzdžiui, apvalus valgomojo stalas viduryje, suteiks kambariui visiškai kitokią kompoziciją nei stačiakampis stalas prie sienos, taigi taps pagrindiniu virtuvės zonos elementu.
Savo ruožtu pagrindinis svetainės baldų išdėstymo principas - kuriamas aplink žurnalinį staliuką. Toks baldų išdėstymas nulems pagrindinę patalpos „užduotį“, t. y. suvienyti žmones bendrai veiklai, o kampuose bus vieta funkciniams dizaino elementams - pufams, toršerams ir kambariniams augalams.
Padalinkite virtuvę į zonas
Atviro principo išplanavimas leidžia virtuvėje pasirinkti įvairius nestandartinius interjero sprendimus, taip palengvinant kasdienį gyvenimą. Dažnas būdas yra išdėstyti virtuvę kaip salą su baro stalu viduryje. Viena vertus, jis gali būti naudojamas maisto ruošimui, kasdieniam valgymui, bet kita vertus - naudojamas ir kaip baras namų vakarėliams. Tokiame baro tipo stale galite laikyti visus jums reikalingus buitinius prietaisus, įrengiant po juo spinteles bei lentynas, kurios paprastai yra ant sienų ir daro kambarį siauresnį.
Du zuikiai vienu kartu: funkcionalumas ir praktiškumas
Jei skandinaviško stiliaus interjere yra kambario atitvaros, tai jos tikrai yra funkcionalios. Tai gali būti, pavyzdžiui, atvira knygų lentyna tarp virtuvės ir svetainės, baro stalas, kuris tarnauja kaip valgomasis stalas arba sofa, skirianti valgomąjį nuo svetainės, esanti svetainės šone. Taigi, šie baldai bus praktiški ir atliks tiek erdvės atskyrimo funkcijas, neturėdami įtakos buto erdvei ir šviesumui. Puikus kambarį skiriantis interjero elementas yra šviestuvai, kurie žymi kiekvieno kambario individualumą ir tuo pačiu atlieka labai praktišką užduotį.
Gerai apgalvotas daiktų saugojimas
Kadangi atviro tipo namuose yra mažiau sienų, neišvengiamai bus mažiau vietos didelėms komodoms, lentynų sistemoms ar įmontuotoms spintelėms, kuriose dažniausiai laikome savo daiktus. Vietoj to, daiktus galima laikyti panašiu principu, kaip ir atskiriant patalpas, t.y. du viename. Pavyzdžiui, pinti kubilai ir dėžutės derinami prie interjero, kurie atliks ir praktinę užduotį, ir papuoš kambarį. Taip pat veiksmingas sprendimas yra maksimaliai išnaudoti erdvę vertikaliai, būtent siauresnės lentynos ir spintelės, besitęsiančios iki lubų, arba baldai su daiktų laikymo galimybe, pavyzdžiui, valgomojo suolas, kuris taip pat yra dėžė.
Protingas dekoravimas
Atviro tipo būstas negali apsieiti be dekoratyvinių elementų, tačiau norint nesukurti chaotiškos nuotaikos, jie turi būti protingai ir apgalvotai įtraukti į interjerą, nes pagrindinė tokio išplanavimo buto dekoracijų užduotis yra nepastebimai užpildyti tuščias vietas. Dideli veidrodžiai ir savotiškos žvakės, paveikslai ir plakatai, tekstilė ir kambariniai augalai - juos galima padėti iki šiol, atrodytų, netinkamose vietose, su sąlyga, kad jie nesumažins patalpų funkcionalumo, o priešingai - jį papildys.
Laisvė langams!
Be to, atviro plano buto ryškumas ir erdvumas gali būti dar labiau išryškintas įvairiomis sumaniomis technikomis. Pavyzdžiui, jei lubas dažysite šviesesnes nei sienas, tada kambariai vizualiai atrodys didesni. Taip pat, kalbant apie erdvę, papildomus namo kvadratinius metrus vaizdui „priskirs“ maksimaliai išlaisvinti ir švarūs langai, papuošti lengvomis orinės medžiagos užuolaidomis. Tačiau jei palangės bus užgriozdintos gėlių vazonais ir daiktais, bus pasiektas priešingas poveikis.
Koordinuoti eksperimentai
Daugeliui skandinaviško interjero dizainas asocijuojasi su balta spalva ir minimalizmu, o tai kambariams taip pat suteikia erdvės ir ryškumo, tačiau tai anaiptol nėra akmenyje iškaltas įstatymas. Atviro plano bute galite eksperimentuoti - derinkite švelnius pastelinius tonus su ryškiais kontrastais, taip suteikdami kambariui išraiškingesnių bruožų, arba paryškinkite kambario ribas akį traukiančiais baldais ar interjero daiktais. Svarbiausia - kad kambariai sklandžiai judėtų iš vieno į kitą!