Naudokite daiktus optimaliai
Rinkdamiesi naujus prietaisus, pirmiausia atkreipiame dėmesį į jų kainą, kokybę, efektyvumą, tačiau nepagalvojame, kiek gamtos išteklių jie sunaudoja. Pavyzdžiui, viena indaplovė gali sunaudoti daugiau vandens, nei per visą gyvenimą sunaudosite plaudami indus rankomis. Nepirkite naujų prietaisų lengvabūdiškai, peržiūrėkite ir atnaujinkite turimus. Daugeliu įrankių ir prietaisų taip pat galima dalintis su šeima, draugais, kaimynais, ar įsigyti iš antrų rankų.
Patikrinkite kambario temperatūrą
Ar žinojote, kad sumažinus kambario temperatūrą vos vienu laipsniu, šildymo išlaidos sumažėja beveik penkiais procentais? Jei vykstate į kelionę arba ilgesnį laiką nebūsite namuose, sumažinkite šildymą arba visiškai jį išjunkite.
Sumaniai planuokite meniu
Suplanuokite šeimos valgiaraštį taip, kad vieną dieną pagamintumėte didesnį kiekį maisto, kurio dalį galėsite panaudoti kitos dienos patiekalams. Taip sutaupysite energijos gaminimui, laiko ir nešvaistysite maisto.
Gaminkite sąmoningai
Elektrinis virdulys yra ekonomiškesnis variantas nei virti tokį patį kiekį vandens ant elektrinės ar dujinės viryklės, tačiau įsitikinkite, kad į virdulį pilate tik tiek vandens, kiek tuo metu reikia. Gamindami maistą ant viryklės, puodą uždenkite dangčiu. Taip suvartosite tik trečdalį energijos, kurią sunaudotumėte gamindami be dangčio.
Pakeiskite vienkartinius plastikinius buteliukus
Rinkitės daugkartinio naudojimo buteliukus skystam muilui ir indų plovimo skysčiui ir atraskite gamintoją, kuris siūlo pakartotinai pripildomas talpyklas, arba galite rinktis didesnės talpos priemones. Ilgainiui, sutaupysite tiek suvartojamo plastiko kiekį, tiek papildomų išlaidų.
Be keraminių dozatorių, yra ir skysto muilo buteliukų, pagamintų iš metalo, stiklo ir įvairių perdirbtų medžiagų, kurie tikrai atrodo geriau ir išsilaiko ilgiau nei vienkartinės pakuotės.
Efektyviai vėdinkite patalpas
Jei įmanoma, nenaudokite oro kondicionieriaus, bet atidarykite langus ir įleiskite šviežio oro.
Minimalistiškai dekoruokite namus
Kuo mažiau daiktų turite namuose, tuo mažiau išteklių reikia jiems eksploatuoti ir prižiūrėti. Be to, turint saikingą kiekį baldų ir daiktų, kasdien daug lengviau palaikyti tvarką namuose. Minimalistinis interjero dizainas yra ne tik patrauklus, bet ir ekologiškas, bei padeda išlaikyti švarų protą ir ramią namų harmoniją.