Naršyklės įspėjimo tekstas

Žingsnis po žingsnio pavasarį išvalykite namus be streso

Kasmetis tvarkymasis ir valymasis pavasarį gali sukelti nemažą įtampą, nes tam reikia ir laiko, ir energijos, o saulėtą savaitgalį norisi užsiimti kažkuo malonesniu, o ne šluostyti dulkes, tvarkyti lentynas ir atsikratyti fiziškai bei morališkai pasenusių daiktų. Vis dėlto pamąsčius apie šią veiklą šiek tiek konstruktyviau, galima padaryti ją daug efektyvesnę.

Prieš imantis generalinės tvarkos, greitai atlaisvinti patalpas nuo kultūrinio sluoksnio gali padėti keturių dėžių sistema. Tad paimkite keturias dėžes (arba patogesnius maišus) daiktams sudėti, atsižvelgiant į tai, ką vėliau su jais reikės daryti: „Išmesti“, „Paaukoti arba padovanoti“, „Perdirbti“ ir „Sutaisyti“.

Toliau jau planas aiškus – žieminiai batai iš koridoriaus dedami į dėžę su užrašu „Sutaisyti“, nes reikės pakeisti nusitrynusius kulnus. Žiemą sukaupta žurnalų ir laikraščių krūva keliaus į dėžę „Perdirbti“, tamsiausiame kambario kampe stovintis seniai nebeveikiantis šviestuvas tik gadina vaizdą ir kaupia dulkes, tad be gailesčio dedamas į dėžę „Išmesti“, o tetos dovanotas niekada nenaudotas pietų servizas – į dėžę su užrašu „Paaukoti arba padovanoti“.

Vadovaudamiesi šiuo principu, eikite iš kambario į kambarį ir grupuokite viską į keturias kategorijas. Pamatysite – greitai suprasite, ką daryti su daiktais, kurie trukdo, neduoda ramybės ir kaupia nešvarumus.

Vonia

Priimkite sprendimą dėl visų pradėtų, bet niekada nesunaudotų asmeninės higienos ir grožio priemonių buteliukų bei tūtelių. Jei per pastarąjį pusmetį nė vienos iš šių atsargų neprireikė, išmeskite be gailesčio. Taip pat galite pasižadėti nepirkti nieko naujo, kol neišnaudosite esamų atsargų – gamta jums padėkos. Ir būtinai patikrinkite produktų galiojimo laiką – tai taikoma kosmetikai ir vaistams.

imageys10b.png

Miegamasis

Pirmiausia pasiklokite lovą – vien tai suteiks kambariui tvarkos pojūtį, be to, lovos klojimas taps kasdieniu įpročiu. Tada nuvalykite naktinį staliuką. Ant jo neturi būti naudotų nosinaičių, senų žurnalų, neberašančių rašiklių, sumokėtų komunalinių mokesčių sąskaitų ir sulūžusių saulės akinių. Taip pat nepamirškite apie palovį – per žiemą ten tikrai kas nors įsikūrė.

imageh731d.png

Drabužių spinta

Drabužių spintos tvarkymas iš pradžių atrodo kaip didžiausias danties ir galvos skausmas kartu sudėjus, tačiau tam gali labai padėti drabužių spintos turinio padalijimas į dalis, pavyzdžiui, viršutiniai drabužiai, batai, sportinė apranga, suknelės, sijonai, megztiniai, kelnės ir kt. Viskas, ką reikės išskalbti, nešti į valyklą ar sutaisyti, atitinkamai į spintą jau negrįžta. Kita vertus, jei drabužio per pastaruosius metus nedėvėjote nė karto, vadinasi, ir toliau jis nebus dėvimas, tad išmeskite ar padovanokite. Taip pat neverta spintoje amžinai laikyti per mažų drabužių – tai nesveika. Gyvenate šiandien, o ne vakar ar rytoj.

Virtuvė

Išlaikyti tvarką virtuvėje  gana didelis iššūkis, nes dažnai tai yra tarsi gyvas organizmas, o šis namuose gyvena nepriklausomą gyvenimą. Virtuvėje ne tik ruošiame maistą ir valgome, bet ir priimame svečius, bendraujame, dirbame. Aklavietė neabejotinai yra virtuvės spintelės, nes jos, mums net nepastebint, linkusios apaugti stiklainiukais, dėžutėmis, indeliais ir pakuotėmis, kurių turinys taip pat linkęs pasibaigti arba, blogiausiu atveju, būti užkrėstas kenkėjais. Viską iš eilės išimkite, nuvalykite lentynas ir kritiškai peržiūrėkite atsargas. Taip pat verta pagalvoti, ar tikrai reikia 20 skirtingų kavos puodelių. Šaldytuvas yra tikra lobių skrynia – ar bent žinote, kiek jame yra pasenusios uogienės stiklainių ir surūgusio padažo buteliukų?

image3eka.png

Svetainė

Svetainė dažnai yra tarsi metaforinis įvažiuojamasis kiemas, nes į ją atkeliauja daiktai iš kitų namų vietų. Vaikų žaislai (bent jau šiai vienai dienai) turi vietą daiktų dėžėje, tušti užkandžių dubenėliai turėtų būti ne apatiniame kavos staliuko skyriuje, o virtuvėje, drabužiai turėtų kabėti drabužių spintoje, knygos neturėtų būti numestos ant palangių ir sofos, o turėtų būti knygų lentynoje. Jovalą taip pat sukelia įvairūs elektroniniai prietaisai ir jų priedai – TV ir DVD pultai, telefonų įkrovikliai, kompiuterio ir interneto kabeliai.

imagei683n.png

Kai patalpos bus atlaisvintos, o daiktai sudėti į jiems skirtas vietas, namus valyti bus lengviau. Ir atminkite – neverta eiti į kraštutinumus ir bandyti viską padaryti per dieną. Jei generalinį tvarkymąsi ir valymąsi padalysite į etapus, ši veikla nebesisies su danties skausmu. Jei šiandien jau nuvalėte visus langus, bet apdegusiai viryklei ar daiktų prikrautam virtuvės sandėliukui nebeliko įkvėpimo, per daug nesigraužkite – net jei namuose nebus idealios tvarkos, pavasaris vis tiek ateis!